آقامیری کیست؟ جرم آقامیری چیست؟

سید حسن آقا میری کیست و به چه جرمی خلع لباس شد؟

0 489

آقامیری کیست؟ جرم آقامیری چیست؟
5 (100%) 3 votes

 

 

سید حسن آقامیری کیست؟

سید حسن آقا میری طلبه تقریبا جوانی ست که با سخنان تند و انتقادی به سرعت معروف شد. منتقدان آقا میری او را  «روحانی تلگرامی»! خطاب می کنند. اما طرفدارانش به واسطه تعاریف جدید از دین و آیات و روایات، او را روشن فکر می دانند.

سیدحسن آقامیری که در میان جوانان بسیار طرفدار دارد، از تمام ظرفیت های دنیای دیجیتال استفاده کرده و حسابی در فضای مجازی فعالیت می کند. شاید پرطرفدارترین روحانی غیر مسئول در کشور، همین آقامیری باشد که بیش از 1 و نیم میلیون فالوور دارد.

 

اینستای آقا میری

 

او معمولا سخنرانی هایش را به طور زنده از اینستاگرام پخش کرده و کلیپ های تصویری او در فضای مجازی معمولا بازدید های زیادی را به همراه دارد.

جالب اینکه  درآمد اصلی او کاسبی دیگری است و به گفته اش مشاور یک شرکت خصوصی است و حتی غیر از آن کار آزاد هم دارد.

علت محبوبیت آقامیری بخصوص در بین نسل جوان، تکیه بر صفت رحمانیت و در حقیقت مهربانی خداوند متعال است. یعنی اساس سخنرانی های او از محبت و رافت خداوند نشئت گرفته و اصولا به غضب الهی اعتقادی ندارد. حال آنکه بر اساس آیات و روایات قرآن و احادیث اهل بیت، خداوند همان طور که مهربان و بخشنده است، برای جرم ها و گناهان عذاب و تنبیه نیز خواهد کرد. چرا که در این صورت هیچ تلنگری برای انجام ندادن افعال حرام و گناه وجود نداشت و همه انسان ها با هر عملی در پیش خداوند از جایگاه نسبتا یکسانی برخوردار بودند.

به خاطر همین موضع گیری ها و صحبت ها، منتقدان آقا میری او را یک آخوند ولنگار و بی بند و بار می دانند و می گویند مخاطبان اصلی وی لاکچری‌ها و بی‌قید و بندها هستند. در واقع آقامیری فقط بلد است خوب حرف بزند و الا اصلا حرف‌های خوبی نمی‌زند.

از طرف دیگر علاقه مندان این روحانی تلگرامی، می گویند او  نگاه آنان را به مقوله دین و احکام خداوند تغییر داده و سخنرانی‌های او نسبت به بقیه متفاوت‌ و جذاب تر است.

آقا میری

او در یکی از سخنان خود به طور علنی عذاب الهی را چرندیات خطاب کرده و می‌گوید: «یه خدایی براتون درست کردند که ایستاده آدما رو آویزون کنه بسوزونه آب جوش بهشون بده بخورن اینا چرندیاته بهتون میگند! یه مشت دری وریه بهتون میگند! » شکی نیست که آیات مربوط به جهنم و جاودانگی در آتش عذاب الهی در متن قرآن موجود است و لذا این سخنان انکار بدیهی آن آیات است.

همچنین از جنجالی ترین صحبت های آقامیری می توان به مبرا خواندن داعش از گناهان و حتی دعا برای آمرزش آن کفتارها اشاره کرد.

از مهم ترین سخنان عجیب و جنجالی او می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انکار عذاب خداوند
  • گناهکار نبودن داعشی ها
  • قرآن فعلی تحریف شده است
  • انکار قابلیت شفاعت حضرت زهرا
  • نادیده گرفتن مبارزات سید الشهدا در کربلا

 

پس از کشمکش های فراوان بین مخالفان و موافقان در نهایت حسن آقامیری ۲۲ دی در صفحه اینستاگرامش از «خلع لباس دائم» خود خبر داد.

او نوشت: «بعد از ده پانزده سال بردن و آوردن و بازداشت‌کردن و ریختن تو محل کار و انفردای و…  با شکایت دادستان ویژه تهران و به حکم قاضی شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه به ریاست دادستان کل کشور آقای منتظری بالاخره آقایون حکمشون رو صادر کردند. دو سال زندان که البته لطف کردند ۵ سال تعلیقش کردند.  و خلع لباس دائم …»


 

جرم آقامیری چیست؟

به گزارش صدای ایران از فارس طبق اطلاعیه روابط عمومی دادستانی روحانیت اتهامات آقامیری به شرح زیر است:

الف- توهین به مقدسات از طریق تمسخر و ایجاد شبهه در احکام ضروری اسلام از قبیل قصاص و تردید در اصالت قرآن کریم و اعتقاد به تحریف آن و تفاسیر خلاف صریح آیات شریفه قرآن درباره بهشت و جهنم و نیز نسبت دادن حکایات واهی و اهانت آمیز به برخی از ائمه معصومین(ع)

ب_ نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی موجب تزلزل در اعتقادات مردم و جوانان مخاطب وی نسبت به معارف و اصول مسلم اسلام میشود.

ج- ارتکاب اعمال و رفتار خلاف شئون روحانیت و در نتیجه هتک حیثیت روحانیت که از بیان مصادیق آن خودداری می شود.

ثانیاً جلسه دادگاه رسیدگی کننده به ریاست یا با حضور حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای منتظری نبوده و این مطلب خلاف واقع است.

ثالثاً قطعاً اینگونه رفتار در برابر احکام صادر شده و اقدامات دادگاه پسندیده و منطبق با قانون نبوده و دادسرا و دادگاه را از ایفای رسالت و وظیفه قانونی خود باز نخواهد داشت بدیهی است هر متهم یا محکوم می تواند در چارچوب قانون حقوق خود را از مراجع ذیصلاح پیگیری نماید.

نکته دیگر اینکه براساس کسب اطلاع خبرنگار قضایی فارس مشخص شد دادگاه رسیدگی کننده به اتهامات حسن آقامیری با ریاست یا حضور دادستان کل کشور برگزار نشده است و ادعای آقامیری بی اساس می باشد.

 

 

سیدحسن آقامیری


 

تفکر آقامیری

بنا بر اطلاعات کانال تلگرامی نهم دی یک تیم پنجاه نفره کلیپ های صوتی و تصویری آقا میری را می ساختند و در سایت بیدار باش و پیج اینستاگرام وی قرار می دادند.

 اسلام رحمانی یک نوع تفکر و برداشت غلط از اسلام است که در آن جنگ و جهاد با کفار ، شهادت طلبی، مقاومت در برابر کفار و مشرکین ، جهنم و عذاب گنهکاران را حذف میکند و یکطرفه به اسلام نگاه میکند. این تفکر شیعه انگلیسی فقط وجه رافت و مهربانی خداوند را ملاک قرار می دهند.

 در تفکر اسلام رحمانی به دختران جوان میگویند چه کسی گفته بی حجابی گناه است و چه کسی گفته خداوند بخاطر چند تار مو شما را عذاب میکند؟!!!
دختر جوان هم ذوق زده شده و میگوید چه برداشت قشنگی از دین دارید . من عاشق منبر حسن آقا میری هستم .دین حقیقی همین است!!!!

در تفکر انحرافی اسلام رحمانی، جهاد با کافران خشونت طلبی نامیده می شود و سربازان مدافع حرم و رزمندگان اسلام را افرادی تندرو و خشونت طلب معرفی میکنند. عجیب اینکه در این تفکر، تعظیم و تکریم کافران و تسلیم شدن در برابر مشرکان میشود فضیلت و رحمانیت!!!

 


سنگ تمام BBC برای حسن آقامیری!

پس از آنکه حسن آقا میری در فضای مجازی از حکم دادگاه ویژه روحانیت درباره پرونده اش اطلاع رسانی کرد، در اقدامی کم سابقه شبکه خبری بی بی سی فارسی در اکانت های شبکه اجتماعی و سایت خود به‌ سرعت این خبر را بازنشر داد و خط خبری خود را در برجسته سازی اختلاف میان موافقان و منتقدان شخص آقامیری متمرکز کرد.

BBC در روز بعد نیز یک ویدیو و گزارش مبسوط از سخنان آقامیری منتشر کرد و ضمن تطهیر وی، او را روحانی ناراضی از وضع موجود توصیف و وضعیت او را با آیت الله شریعتمداری در اوایل انقلاب مقایسه کرد!

مطلب BBC راجع به آقامیری


 

برادر آقامیری

برادر طلبه تلگرامی خلع لباس شده، سید حسین آقامیری یک روحانی انقلابی است.

هر چقدر که «حسن آقامیری» دنبال تحریف دین و انحراف افکار جوانان است، اما برادر گرامی وی «حجت السلام سید حسین آقامیری» در راه انقلابی گری و ولایت ثابت قدم و روشنگری میکند‌.

 

سید حسین آقامیری

 

 

  • لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب، با شرکت در نظرسنجی انتهای صفحه مشخص کنید.
  • اگر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی داشتید لطفا آن را بیان کنید.

 

 

آقامیری کیست؟ جرم آقامیری چیست؟
5 (100%) 3 votes

 

منبع ایسنا yjc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.