اعتکاف رایگان. مشهد الرضا

0 489

اعتکاف رایگان. مشهد الرضا
4.4 (88.33%) 12 votes

 

اعتکاف

اعتکاف، یک عبادت‌ مستحب است که در آن، فرد برای مدتی مشخص (حداقل سه روز) در مسجد می‌ماند و اصطلاحا معتکف می‌شود و روزه می‌گیرد. ارکان اصلی اعتکاف، ماندن در مسجد و روزه داری است. اما معتکفین اوقات خود را به خواندن قرآن و نهج البلاغه، مباحثه‌های دینی و راز و نیاز و نیایش با پروردگار می‌گذرانند.

 

اعتکاف
نحوه اقامت و یا خروج از مسجد احکام و شرایطی دارد که در کتب فقهی، در باب اعتکاف بیان شده است. اعتکاف زمان مخصوصی ندارد، اما در روایات بهترین زمان برای این عمل مستحب، دهه سوم ماه رمضان بیان شده است.

همچنین از مهم ترین تاریخ ها برای اعتکاف نیز 13، 14 و 15 ماه رجب که به ایام البیض معروف است، بوده و در اکثر شهرها و مساجد بزرگ ایران و سایر کشورهای مسلمان دنیا این مراسم برگزار می‌شود.

 

اعتکاف رایگان در حرم امام رضا (ع)

در بارگاه نورانی امام رضا (ع) و در مسجد گوهرشاد نیز این مراسم هر ساله انجام می شود. با توجه به هزینه سه روز سحری و افطاری، معمولا مبلغی برای ثبت نام در مساجد برای شرکت در این مراسم معنوی دریافت می گردد. اما آستان قدس در نظر دارد با استفاده از سامانه ثبت نام، از بین افراد متقاضی در سراسر ایران، قرعه کشی برای ثبت نام رایگان انجام دهد.

 علاوه بر ثبت نام ویژه مسجد جامع گوهرشاد، پذیرش در شش مسجد دیگر تحت پوشش آستان قدس رضوی هم انجام می شود.

مساجد تحت پوشش آستان قدس رضوی عبارتند از :

  • مسجد صدیقیها
  • مسجد الرضا (ع) مصلی
  • مسجد ملا هاشم
  • مسجد الرضا (ع) خواجه ربیع
  • مسجد الرضا (ع) احمد آباد
  • مسجد امام خمینی (ره)

 

اعتکاف در مسجد گوهرشاد

 

به همین منظور از تاریخ 1 تا 14 بهمن دلدادگان آن حضرت و عاشقان پروردگار می توانند در سایت زیر ثبت نام کنند و در صورت برنده شدن در این قرعه کشی، مهمان سفره ضامن آهو باشند.

نکته جالب اینکه هزینه رفت و آمد به حرم نیز برای برنده این قرعه کشی از طرف آستان قدس رضوی پراخت می شود و دیگر هیچ هزینه ای نیاز به پرداخت نخواهد داشت.

امسال ایام البیض دقیقا روز آخر سال، عید و روز اول سال 98 بوده و یعنی پایان سال 97 و آغاز سال جدید مهمان امام رضا (ع).

 برای شرکت در قرعه کشی اعتکاف در حرم امام رضا (ع)، اینجا را کلیک کنید. ضمنا نتایج قرعه کشی روز 18 بهمن از طریق همان سایت و سامانه پیامکی اعلام می گردد.

 

  • لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب، با شرکت در نظرسنجی مشخص کنید.
  • اگر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی داشتید لطفا آن را در قسمت نظرات بیان کنید.
اعتکاف رایگان. مشهد الرضا
4.4 (88.33%) 12 votes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.