حذف کنکور

حذف آزمون بزرگ کنکور

وزیر علوم ،تحقیقات و فن‌آوری گفت: سازمان سنجش پیش از زمان ثبت‌نام کنکور امسال نحوه ورود به دانشگاه‌ها بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی را اعلام می‌کند.

0 208

دغدغه همیشگی والدین و دانش آموزان، ماراتن بزرگ کنکور است. در این آزمون همیشه ممکن است دانش آموزان توانمندی وجود داشته باشند که به دلیل استرس و یا عدم آشنایی با تکنیک های تست زنی، به حق واقعی خود نرسند. همچنین دانش آموزان سطح پایین تر صرفا با شرکت در کلاس های تست زنی و … و در واقع با بخت و اقبال وارد دانشگاه شوند. در یک کلام، با کنکور حق به حق‌دار نمی رسد.

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حذف مرحله‌ای کنکور جزو مصوبات قانونی است که در شورای سنجش و پذیرش اتفاق افتاده ما در سال های گذشته هم سابقه تحصیلی دانشجویان را به صورت مثبت اعمال می‌کردیم. با توجه به اینکه این روش در اجرا نشان می داد حدود 85 درصد قبولی ها بدون تاثیر سابقه می‌توانند در رشته های مورد نظرشان قبول شوند؛ امسال بخش اعظمی از دانشجویان می‌توانند بدون کنکور صرفا با ارائه مدارک تحصیلی خود، درخواست دانشگاه و رشته های مورد نظر خود را بدهند.

وی افزود: راهکار و نحوه انجام این موضوع را سازمان سنجش قبل از قبولی کنکور روی سایت خود می گذارد. ظرفیت این موضوع حدود 80درصد رشته ظرفیت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.