حریف بعدی تیم ملی در دور بعد

با توجه به صعود برخی از تیم ها، کدام تیم حریف احتمالی تیم ملی ایران در دور بعد رقابت های جام ملت های آسیا خواهد بود؟

0 255

حریف بعدی تیم ملی در دور بعد
4.5 (90%) 8 votes

 

 

حریف ایران در مرحله‌ یک هشتم نهایی کدام تیم است؟

با توجه به بازی های انجام شده، تیم ایران و عراق هر دو 6 امتیازی هستند و صعودشان به دور بعدی بازی های جام ملت های آسیا مسجل شده است. با توجه به تفاضل گل بهتر ایران نسبت به تیم ملی عراق، در حال حاضر در صدر گروه D قرار دارد. بنابراین حتی با یک مساوی در بازی فرداشب می تواند به عنوان صدرنشین به دور بعد برود.

مطابق جدول بازی ها و روند ادامه این رقابت ها، تیم ملی ایران نیاز بسیار مبرمی به صدرنشینی دارد و گرفتن تنها یک امتیاز در بازی فرداشب و قطعی شدن صدرنشینی، موجب می شود تا مسیرش برای صعود تا مرحله نیمه نهایی بسیار هموار گردد.

 

جام ملت های آسیا

 

سوال همه فوتبال دوستان این است که بعد از بازی با عراق، اولین حریف ایران کدام تیم است؟

مطابق جدول مسابقات، در صورت اول شدن ایران در گروه D، باید در دور بعد به مساف تیم سوم یکی از گروه های B، E و F  برود. از آنجا که در بین 6 گروه، تنها 4 تیم بهتر سوم انتخاب می گردند، تنها حالتی که باعث می شود ایران با تیم سوم گروه B بازی کند این است که چهار تیم برتر صعود کننده به دور بعد، از گروه های  A ، B ، C و D باشند. بنابراین اگر این اتفاق رخ دهد، حریف بعدی ایران در دور بعد یکی از تیم های سوریه، استرالیا و یا فلسطین خواهد بود. با توجه به بازی های امروز، تکلیف تیم سوم این گروه امروز مشخص می گردد.

اگر آن حالت خاص را در نظر نگیریم که احتمال پایینی دارد و  از گروه های E یا F نیز، یک تیم سوم با امتیاز مناسب راهی دور بعد شود، حریف ایران در دور بعد تیم سوم گروه E یا F خواهد بود.

 

تیم ملی ایران و عراق

 

ترکمنستان، لبنان، استرالیا، عمان، فلسطین، سوریه یا کره شمالی

با توجه به توضیحات بیان شده، یکی از 7 تیم فوق، حریف ایران در دور بعد خواهد بود.

تا به حال گروه های E و F دو بازی انجام دادند و در هر دو گروه تیم های اول و دوم 6 امتیازی و تیم های سوم و چهارم بدون امتیاز هستند. این وضعیت برای گروه های C و D نیز رخ داده است. جالب اینکه همانند گروه ایران، تیم های بدون امتیاز در روز آخر با یکدیگر بازی می کنند و تیم های 6 امتیازی برای صدرنشینی با یکدیگر می جنگند.

حال اگر تیم های بدون امتیاز گروه های  E و F در روز آخر با هم مساوی کنند و 1 امتیازی شوند، احتمال رویارویی ایران با تیم سوم گروه B (فلسطین، سوریه و استرالیا) قوت می گیرد.

 

Image result for asia cup football 2019 teams

 

به بیان دیگر اگر بازی های تیم های صفر امتیازی در روز آخر گروه های  E و F برنده داشته باشد که احتمال بالایی دارد، سه تیم فلسطین، سوریه و استرالیا قطعا حریف ایران در دور بعد نخواهند بود. البته استرالیا در حال حاضر 3 امتیاز دارد و به راحتی حداقل در گروه خود می تواند رتبه دوم را کسب کنید؛ بنابراین شانس بسیار کمتری برای مقابله با تیم ملی ایران در دور بعد نسبت به شش تیم دیگر دارد. اما 6 تیم دیگر، حدودا شانس برابری برای بازی با ایران دارند که تکلیف آنها  نهایتا تا پنج شنبه 27 دی ماه مشخص می گردد.

 

  • لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب، با شرکت در نظرسنجی انتهای صفحه مشخص کنید.
  • اگر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی داشتید لطفا آن را بیان کنید.

 

 

حریف بعدی تیم ملی در دور بعد
4.5 (90%) 8 votes

منبع ورزش3

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.