قدرت بیان

یکی از مباحثی که در زندگی هر انسانی تاثیرگذار می‌­باشد، نحوه ارتباط او با دیگران است. همه ما به گونه­‌ای تجربه برقرار کردن ارتباط با دیگران را از کودکی داشته‌ایم. در زمان کودکی وجود افکار کودکانه و ساده اندیشی باعث می­‌شدند تا به راحتی با دیگران ارتباط برقرار نماییم؛ اما به مرور زمان هرچه که بزرگتر شدیم روش‌­های برقراری ارتباطاتمان با دیگران با تغییراتی مواجه شد.

0 240

قدرت بیان
5 (100%) 2 votes

 

 

اهمیت فن بیان

یکی از مباحثی که در زندگی هر انسانی تاثیرگذار می‌­باشد، نحوه ارتباط او با دیگران است. همه ما به گونه­‌ای تجربه برقرار کردن ارتباط با دیگران را از کودکی داشته‌ایم. در زمان کودکی وجود افکار کودکانه و ساده اندیشی باعث می­‌شدند تا به راحتی با دیگران ارتباط برقرار نماییم؛ اما به مرور زمان هرچه که بزرگتر شدیم روش‌­های برقراری ارتباطاتمان با دیگران با تغییراتی مواجه شد.

در ایران بسیاری از جوانان، عمده‌ی دوره جوانی خود را مشغول تحصیل و علم آموزی هستند. بنابراین می­‌توان گفت، شاید همه­‌ی ما جدی‌ترین تجربه برقرار نمودن ارتباط را در دوره دانشگاه تجربه کرده باشیم. در این دوره به واسطه­‌ی درس‌­های مختلف با اساتید مختلفی در ارتباط هستیم. همچنین به دلیل گستردگی دروس دانشگاهی، لازم است با دانشجوهای دانشکده‌­های دیگر که در رشته‌­های مختلفی در حال تحصیل هستند ارتباط برقرار نمایید.

پس از تحصیل وارد بازار کار می‌­شویم، خوشبختانه، امروزه جوانان در حین تحصیل مشغول کار و بدست آوردن سرمایه نیز هستند. این در حالی است که برای موفقیت در فضای کسب و کار نیز لازم است بتوانیم ارتباطات خوبی با دیگران برقرار نماییم. در اینجا سعی می­‌کنیم با بیان مثال­‌هایی شما را با اهمیت فن بیان و نحوه ارتباط آشنا نماییم.

مثال اول: فرض کنید شما صاحب ایده­‌ای هستید که با بررسی‌­های مختلف تمام جوانب ایده­‌ی خود را استخراج نموده‌­اید؛ اما برای اجرای آن نیاز به کمک دارید، حال جنس این کمک می‌­تواند مالی، دانشی، فنی و … باشد. سوالی که در اینجا مطرح می­‌شود این است که، “چطور نیازمندی‌های اولیه‌­ی استارتآپ خودتان را حل کنید؟”  این سوال دارای پاسخ‌­های متعددی است که در اینجا راه حل اولیه­‌ی آن را ما، نحوه برقراری ارتباط با دیگران معرفی می‌­کنیم. شما اگر بهترین سرمایه‌­دار را هم بشناسید، در صورتی که نتوانید با او بدرستی ارتباط برقرار نمایید و درخصوص کار خود او را قانع نمایید، هیچگاه موفق نخواهید شد اعتماد او را جلب و در نتیجه سرمایه مورد نظرتان را جذب نمایید.

مثال دوم: فرض کنید می­‌خواهید استخدام یک شرکت شوید که شرایط کاری مناسبی دارد. در قدم نخست لازم است رزومه علمی و کاری خود را برای آن شرکت ارسال نمایید. در همین ابتدای راه باید بگوییم، زمانی که شما رزومه خود را برای آن شرکت ارسال می‌­نمایید ارتباط خود را با آن شرکت آغاز نموده‌اید. بنابراین لازم است قدم نخست خودتان را خوب بردارید و خود را خوب معرفی کنید. پس از آنکه قدم نخست را به خوبی برداشتید، شرکت شما را دعوت به مصاحبه می­‌نماید، که این مرحله یکی از مراحل مهم و حیاتی است که فن بیان و نحوه ارتباط شما بسیار در جذب شما به آن شرکت تاثیرگذار خواهد بود.

مثال سوم: در هر دو مثال فوق فرض شده بود که شما شروع کننده­، بدنبال فرصت کاری و سرمایه گذار هستید. این درحالی است که وضعیت شما هیچگاه در یک نقطه ثابت نخواهد ماند و شما دائما در حال تغییر هستید. طولی نمیکشد تا خودتات را در شرایطی خواهید دید که تبدیل به یک سرمایه دار و یا صاحب شرکتی شده­‌اید که نیاز به نیروی مجرب در حوزه‌­ی کاری خود دارد. در این حالت نیز ارتباطات و فن بیان به شما کمک خواهد کرد تا بهترین­‌ها را برای خود انتخاب نمایید.

قطعا با مثال­‌های فوق تا حدودی با اهمیت فن بیان و نحوه ارتباطات آشنا شده‌اید. در اینجا می­‌خواهیم کتابی را به شما معرفی کنیم که در خصوص فن بیان و نحوه­‌ی ارتباطات شما تاثیر گذار خواهد بود.


معرفی کتاب

کتاب قدرت بیان نوشته برایان تریسی، نویسنده انگلیسی، را با شعار “خوب صحبت کنید تا برنده شوید” معرفی می­کنیم، این کتاب در دسته بندی کتاب­‌های روانشناسی قرار دارد و به شما کمک خواهد کرد تا در مباحث فنون بیان و کنترل ذهنتان در هنگام صحبت کردن اطلاعات خوبی بدست آورید. در این کتاب شما با مباحثی فراتر از اصول صحبت کردن آشنا خواهید شد که به کمک آن­‌ها قادر خواهید بود دیگران را با صحبت کردن تحت تاثیر قرار دهید و در ذهنشان تاثیرات مثبت نسبت به خود ومطالبتان ایجاد نمایید.


کتاب یک هدیه ارزشمند

شما می­توانید این کتاب را به عزیزانتان که در وضعیتی قرار دارند که لازم است در ارتباطاتشان تغییر ایجاد کنند هدیه دهید.


مشخصات کتاب

نام کتاب: قدرت بیان
نویسنده: برایان تریسی
مترجم: علی اکبر قاری نیت
انتشارات: زرین کلک
تعداد صفحات: 227
قیمت  حدودی : 18000 تومان


فهرست مطالب

 • فصل 1: هنر سخنوری و سخنرانی
 • فصل 2: برنامه ریزی و آمادگی برای سخنرانی
 • فصل 3: اعتماد به نفس و برتری ذهنی حذف ترس از صحبت در میان جمع
 • فصل 4: سخنرانی برای هرجمعیتی را با قدرت آغاز کنید
 • فصل 5: اداره و کنترل جلسات با گروه­‌های کوچک
 • فصل 6: ارائه جلسات و مذاکرات با گروه‌های کوچک
 • فصل 7: اداره صحنه همایش: تاثیر گذاری بر اجتماعات بزرگ
 • فصل 8: تمرین و کنترل صدا: فنون صدای قدرتمند
 • فصل 9: حقه‌­های تجارت: فنون سخنرانان برجسته
 • فصل 10: کنترل فضای سخنرانی
 • فصل 11: پایان خوش سخنرانی و حضار مشتاق
 • فصل 12:ایراد سخنرانی‌­های قانع  ­کننده

 • لطفا اگر این کتاب را مطالعه کرده‌اید دیدگاه‌ها و نظرات خودتان را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید. پیشاپیش از نظرات شما سپاسگزاریم.

قدرت بیان
5 (100%) 2 votes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.