تفاوت رفتار شهید بابایی و نماینده سراوان با نگهبان

داستان سرلشکر شهید عباس بابایی و نگهبانی که به او اجازه ورود نداد ...

0 347

تفاوت رفتار شهید بابایی و نماینده سراوان با نگهبان
5 (100%) 1 vote

 

این روزها که برخورد بسیار زشت و زننده نماینده سراوان با یک کارمند گمرک، خیلی ها را آزرده و ناراحت کرده است، خاطره ای زیبا و شنیدنی از سرلشکر شهید عباس بابایی می تواند کمی دل ها را آرام کند.

 

شهید عباس بابایی

مسئول وقت فرودگاه اهواز در مورد یک خاطره راجع به شهید عباس بابایی می گوید:

نگهبان درب فرودگاه اهواز از ورود او به داخل ممانعت کرد، او بدون اهانت به نگهبان برگشت و در آن گرمای سوزان حدود نیم ساعت روی جدول نشست.
به بنده حقیر، مسؤل وقت فرودگاه، اطلاع دادند دم درب مهمان داری!
رفتم و با کمال تعجب شهید عباس بابایی را دیدم که راحت روی زمین نشسته، پس از سلام عرض کردم جناب بابایی چرا تو این گرما اینجا نشستی.؟
خیلی آرام و متواضع پاسخ داد: این نگهبان بنده خدا گفت هواپیما روی باند است و شما نمی توانی وارد شوی، من هم منتظر ماندم، مانع پرواز نشوم.
در صورتیکه شهید بابایی فرمانده معاون عملیات وقت نهاجا بودند.
نه به نگهبان اهانت کرد و نه خواستار تنبیه او، بلکه از من خواست که نگهبان را مورد تشویق قرار دهم.

بله شاید شما هم دلتنگ چنین مسئولینی هستید که این روزها بسیار بیش از گذشته جای خالی‌شان در پست های مهم کشور احساس می شود. بله باید دوباره گفت و گریست: “ما مدعیان صف اول بودیم. از آخر مجلس شهدا را چیدند…”

 

 

بیوگرافی شهید بابایی

شهید عباس بابایی سرلشکر خلبان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، متولد 14 آذر سال 1329 در خانواده‌ای متوسط و مذهبی در شهر قزوین بود. وی که در جنگ ایران-عراق معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود، دوره ابتدایی را در دبستان «دهخدا» و دوره متوسطه را در دبیرستان «نظام وفا» گذراند. پس از گرفتن دیپلم، در سال ۱۳۴۸ در رشتهٔ پزشکی پذیرفته شد، اما به دلیل علاقه به خلبانی، داوطلب تحصیل در رشته خلبانی نیروی هوایی شد و پس از گذراندن دوره مقدماتی برای تکمیل تحصیلاتش در سال ۱۳۴۹ به آمریکا اعزام گشت.

شهید بابایی

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سرپرستی انجمن اسلامی پایگاه هوایی هشتم شکاری اصفهان را بر عهده گرفت. با شروع جنگ تحمیلی، شهید بابایی به انجام عملیات جنگی هوایی مشغول شد. در سال ۱۳۶۰ ضمن ارتقاء به درجهٔ سرهنگ دومی به عنوان فرمانده «پایگاه هوایی هشتم شکاری اصفهان» نیز منصوب شد.

او در ۹ آذر ۱۳۶۲ به درجه سرهنگ تمامی ارتقاء یافت و به سمت معاونت عملیات فرماندهی نیروی هوایی منصوب شد و به تهران عزیمت کرد. وی پس از چهار سال رزم در مقام معاونت عملیات نیروی هوایی، در ۸ اردیبهشت ۱۳۶۶ به درجه «سرتیپی» ارتقاء یافت.

سرلشکر عباس بابایی پس از ۶۰ مأموریت جنگی موفق در صبح روز پانزدهم مرداد سال شصت و شش شمسی مصادف با روز عید قربان همراه با یکی از خلبانان نیروی هوایی (سرهنگ علی محمد نادری) به منظور شناسایی منطقه و تعیین راه کار صحیح اجرای عملیات، با یک فروند هواپیمای اف–۵ دو کابینه از پایگاه هوایی تبریز به پرواز درآمدند و وارد آسمان عراق شدند. بابایی و نادری پس از انجام دادن مأموریت، به هنگام بازگشت، در منطقه عملیاتی سردشت در ۱۵ مرداد ۱۳۶۶ مورد هدف شلیک توپ ضدهوایی شیلکا ۲۳ میلی‌متری قرار گرفتند و آسمانی شدند.

شادی روح شهید بابایی و دیگر قهرمانان این مرز و بوم صلوات.

 

تفاوت رفتار شهید بابایی و نماینده سراوان با نگهبان
5 (100%) 1 vote

منبع ویکی پدیا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.