ملت عشق

کتاب ملت عشق نوشته الیف شافاک نویسنده فرانسوی است که اخیرا مورد توجه بسیاری از خوانندگان قرار گرفته است. این کتاب با ترجمه آقای ارسلان فصیحی تاکنون بیشتر از 50 بار در ایران تجدید چاپ شده است.

0 297

ملت عشق
5 (100%) 4 votes

کتاب ملت عشق نوشته الیف شافاک نویسنده فرانسوی است که اخیرا مورد توجه بسیاری از خوانندگان قرار گرفته است. این کتاب با ترجمه آقای ارسلان فصیحی تاکنون بیشتر از 50 بار در ایران تجدید چاپ شده است.

به نقل از کافه کتاب این کتاب در ترکیه بیش از 500 بار به چاپ رسیده است و توانسته عنوان پرفروش‌ترین کتاب تاریخ ترکیه را به دست آورد. نویسنده این کتاب به شکل ماهرانه‌­ای دو رمان را در یک رمان به هم گره زده است. داستان اول در سال 2008 میلادی در آمریکا و دیگری در قرن هفتم در قونیه است.

 

 


چه داستان‌هایی در رمان‌ ملت عشق بیان شده است؟

داستان اول، در مورد شخصیتی به نام اللا روبینشتاین است. اللا یک همسر و مادر است که به واسطه مشکلاتی که با همسرش دارد عشق و صمیمتشان از بین رفته است. اللا این موضوع را به دلیل وجود فرزندانش پذیرفته بود و اولویت اول زندگی را رسیدگی به امور فرزندانش قرار داده بود. اللا علاوه بر رسیدگی به امور منزل، ویراستاری کتاب­‌ها و رمان­‌ها را نیز انجام می­داد تا اینکه، یک رمان 300 صفحه‌ای برای ویراستاری به او رسید که خواندن این رمان باعث تغییر عظیم در زندگی اللا گردید.

داستان دوم، در خصوص زندگی نامه مولانا و ارتباط وی با شمس تبریزی است که در این داستان شخصیت شمس تبریزی و مولانا و مفهوم دقیق عشق و انسانیت به صورت خیلی زیبایی بیان شده است. در این داستان اتفاقاتی رخ می­دهد که نه تنها باعث تغییر زندگی اللا بلکه باعث به وجد آمدن بسیاری از خوانندگان رمان ملت عشق گردیده است. این داستان در چهار بخش نوشته شده است:

1- خاک:  پدیده‌های عمیق، آرام و جامد زندگی
2- آب:     پدیده‌های سیال و جاری و متغییر زندگی
3- باد:     پدیده‌های ترک‌کننده و کوچنده زندگی
4- آتش:  پدیده‌های سوزاننده، ویران‌کننده و نابودکننده زندگی


دیدگاه خوانندگان در مورد ملت عشق

دیدگاه‌­ها نسبت به این رمان بسیار متفاوت است، برخی این رمان را به عنوان بهترین رمان در طول زندگی خود می­دانند و برخی نیز آن را یک رمان بسیار معمولی توصیف کرده اند. در هر حال اگر این کتاب را تاکنون مطالعه نکرده اید، پیشنهاد می­کنیم حتما مطالعه نمایید.

در توصیف این کتاب نظر شما را به قطعه ای که نویسنده در ابتدای این رمان بیان نموده جلب می‌­نماییم:

به هیچ متمم و صفتی نیاز ندارد عشق.
خود به تنهایی دنیایی است عشق.
یا درست در میانش هستی، در آتشش
یا بیرونش هستی، در حسرتش…

لازم است در اینجا از مترجم این کتاب جناب ارسلان فصیحی نیز قدردانی و تشکر نماییم. ترجمه بسیار روان و دقیق ایشان بر روی این کتاب باعث جذابیت بیشتر آن شده است.


مشخصات کتاب

  • نام کتاب:  ملت عشق
  • نویسنده: الیف شافاک
  • مترجم: ارسلان فصیحی
  • انتشارات: ققنوس
  • تعداد صفحات: ۵۱۱
  • قیمت  حدودی : ۳۳۰۰۰ تومان

  • گروه اشاره این اطمینان را به شما می­دهد، با مطالعه یک فصل از این کتاب به شدت شیفته و جذب آن خواهید شد.
  • لطفا اگر این کتاب را مطالعه کرده‌اید دیدگاه‌ها و نظرات خودتان را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید. پیشاپیش از نظرات شما سپاسگزاریم.

ملت عشق
5 (100%) 4 votes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.