پایتخت 6

0 1,082

مجموعه طنز پایتخت چند سالیست که با خانواده های ایرانی دوستی عمیقی را ایجاد کرده و همیشه بیشترین آمار را در نظرسنجی ها به خود اختصاص داده است. ضمنا این روزها ساعت ۲۰ از شبکه تماشا، سری ۴ پایتخت پخش می شود.

پایتخت به کارگردانی سیروس مقدم و با طراحی و بازی محسن تنابنده مجموعه سریالی است که فصل اول آن در نوروز ۱۳۹۰ از شبکه ۱ سیما پخش شد.

داستان مجموعه پایتخت، روایت خانواده شمالی ساده و بی تکلف، مهربان و بسیااار بانمک و بشاش است که از عید سال 90 به پرطرفدارترین سریال تاریخ تلویزیون ایران تبدیل شد. نکته جالب اینکه بر خلاف اکثر مجموعه های تلویزیونی که سری دوم آن ها ساخته شده و به زیبایی مجموعه اول نیست، اما پایتخت با اقبال بسیار زیاد و البته توانمندی عوامل آن تا به حال تا مجموعه 5 ادامه پیدا کرده و جالب تر اینکه مردم بی صبرانه منتظر سری 6 این مجموعه جذاب هستند. حتی اکبر عبدی بازیگر توانمند کشورمان در جایی عنوان کردند، چنین مجموعه ای جا دارد تا سری 20 نیز ساخته شود !!

موضوع پایتخت یک:

داستان نقل مکان خانواده معمولی از مازندران به تهران بود که عنوان مجموعه پایتخت نیز از همین نکته برداشته شده است. در سری اول پایتخت، پس از درگیر شدن خانواده نقی معمولی با دردسرها و مکافات زندگی در کلان شهر تهران، سرانجام قید زندگی در پایتخت را زده و به علی آباد مازندران بر میگردند. ارسطو هم میخواست با گلرخ ازدواج کند که …

Image result for ‫پایتخت یک‬‎

موضوع پایتخت دو:

در سری دوم پایتخت که در ایام نوروز سال ۱۳۹۲ پخش شد، نقی در گنبد و گلدسته سازی کار می کند و قصه راجع به انتقال یکی از گنبد و گلدسته ها از شمال به جنوب کشور است.

البته در این بین دوباره ارسطو قصد ازدواج دارد. این بار با خانم فدوی ☺

موضوع پایتخت سه:

در سری سوم پایتخت که در ایام نوروز سال ۱۳۹۳ پخش شد، نقی در کشتی پیش کسوتان شرکت می کند و حتی قهرمان دنیا هم می شود. در این سری هم دوباره ارسطو قصد ازدواج دارد. این بار با یک زن چینی ☺

Image result for ‫عروسی ارسطو در پایتخت سه‬‎

موضوع پایتخت چهار:

در سری چهارم پایتخت که در ایام رمضان سال ۱۳۹۴ پخش شد، همسر نقی نماینده شورای شهر می شود و نقی تحت فشار سنگین است. این بار ارسطو دنبال مبحث شیرین ازدواج نیست، چرا که داغدار از دست دادن همسر چینی خود است …

موضوع پایتخت پنج:

در سری پنجم پایتخت که با وقفه ای چند ساله در  نوروز سال ۱۳۹۷ پخش شد، داستان بسیار جذاب تر از قبل است. چرا که خانواده معمولی برای مسافرت به ترکیه می روند اما ناگهان وارد خاک سوریه شده و اسیر داعش می شوند. جالب اینکه ارسطو ول کن ازدواج نبوده و این بار عاشق یک دختر انگلیسی به نام الیزابت می شود که قبلا عضو داعش بوده !!

Related image

پایتخت ۶

به دلیل درخواست بسیار زیاد مردم برای ساخت پایتخت 6 ،الهام غفوری تهیه کننده سریال «پایتخت» در گفت و گو با بانی فیلم با اعلام این خبر افزود: هنوز اتفاق جدی برای «پایتخت ۶» نیفتاده است و وارد مرحله خاصی نشده ایم. اما روی طرح و قصه فکر می کنیم. با چند جا صحبت هایی شده است که اظهار همکاری کرده اند.

همچنین محسن تنابنده در برنامه «حالا خورشید»، درباره ادامه ساخت سری جدید «پایتخت» و حضور بازیگران فصل های قبلی در این سریال گفت: اگر «پایتخت» جدید تولید شود، دیگر بابا پنجعلی با ما نخواهد بود.»

او افزود: «پنجعلی در فصل جدید می میرد و روح او در قصه جریان خواهد داشت.»

تنابنده به عنوان طراح اصلی این سریال علت این اتفاق را اینطور بیان کرد: «دلیل این تغییر این است که آلزایمر شخصیت پنجعلی دست نویسندگان را در نوشتن دیالوگ برای او می‌بندد و اگر روح پنجعلی را در سنین مختلف با داستان همراه کنیم، موقعیت‌های طنز بهتری خواهیم داشت و بهتر و راحت‌تر نیز می‌توان برای دیالوگ نوشت و لحظات شیرین‌تر خلق کرد.»

بابا پنجعلی با بازی و گریم متفاوت علیرضا خمسه یکی از شخصیت‌های محبوب سریال «پایتخت» است که در پنج فصل از این مجموعه مخاطبان زیادی را با خود همراه کرده است.

بازیگران هر ۵ سری از مجموعه پایتخت در جدول زیر آورده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.