چشمه آب معدنی و جنگلی قرمرض

چشمه زیبا و دیدنی قرمرض با آب معدنی، واقع در مناطق جنگی

0 201

چشمه قرمرض چشمه ای‌ست بسیار زیبا، دارای آب معدنی با خواص درمانی همراه با منطق بکر و ناب جنگلی که از جذابیت خاصی برخوردار است. یکی از پیشنهادات ویژه برای ایام عید و تعطیلات تابستان …

نقاط مثبت و ویژگی‌ها

به گفته کارشناسان، آب گوارای این چشمه دارای املاح معدنی است و خواص طبی و طبیعی زیادی دارد. بسیاری از مردم منطقه و گردشگران جهت درمان سنگ کلیه، از آب این چشمه نوشیدند و به طور معجز‌ه ­آسایی درمان شدند.

علاوه بر این، به علت قرارگیری چشمه قُرمَرَض در بخش جنگلی، می­‌توان از فضای بکر و دیدنی جنگل منطقه نیز لذت برد. پارک جنگلی اطراف چشمه قرمرض به مساحت 30 هکتار با همکاری منابع طبیعی و اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، به عنوان منطقه نمونه گردشگری به تصویب رسیده است.

چشمه آب معدنی قرمرض

نکته دیگر اینکه با توجه به قرارگیری این چشمه در شهرستان نکا و نزدیکی آن به دریا، می­توان با طی مسافت کوتاه حدودا 30 کیلومتری به دریای زیبای خزر رسید و در کنار استفاده از آب معدنی و جنگل انبوه شمال، از دریا و آب­تنی‌­های دلچسب هم بهره برد. در واقع می‌توان یک تیر و سه نشان…

تاریخچه

در خصوص تاریخ کشف این چشمه، اطلاعات زیادی در دسترس نیست. اما بزرگان و ریش سفیدهای منطقه اظهار داشتند که از زمان قدیم که خطوط شهری و آسفالته مهیا نبود و مردم با استفاده از چارپایان تردد می­کردند، این مکان به واسطه آب معدنی و هم­چنین منطقه زیبای جنلگی، تفرجگاه و محل توقف چندین روزه محسوب می شد. البته میزان آب چشمه در گذشته بسیار بیشتر بوده که خشکسالی ها و کم بارشی ها، موجب کاهش چشم‌گیر آن شده است.

جنگل چشمه قرمرض

آدرس دقیق

این چشمه در کیلومتر 10 جنوب شهرستان نکا از شهرهای شرق استان مازندران و در بخش سرسبز و جنگلی هزار جریب  قرار دارد.

مسیر دسترسی به آن از وسط شهر نكا و جادده معروف قرمرض می گذرد و آسفالته است.

فاصله از نزدیک­ترین شهر

نزدیک­ترین شهر به این چشمه، شهرستان نکا است که حدودا 10 کیلومتر با آن فاصله دارد.

فاصله از شهرهای بزرگ
  • از تهران: حدودا 280 کیلومتر.
  • از رشت: حدودا 400 کیلومتر.
  • از قم: حدودا 420 کیلومتر.
  • از مشهد: حدودا 700 کیلومتر.
  • از اصفهان: حدودا 730 کیلومتر.
  • از کرمانشاه: حدودا 780 کیلومتر.
  • از تبریز: حدودا 900 کیلومتر.
  • از اهواز: حدودا 1100 کیلومتر.
  • از شیراز: حدودا 1200 کیلومتر.

لوازم مورد نیاز برای مسافرت

معمولا در فصول بهار و تابستان می­توان اقامت چند روزه در این نقطه داشت. چادر مسافرتی، پیک نیک و وسایل خواب و خوراک. کفش مناسب برای پیمودن مسیرهای جنگلی. تور والیبال برای بستن بین درختان و بازی با فامیل در جنگل زیبای شمال. طناب برای درست کردن تاب جنگلی برای کودکان.

در فصل پاییز و زمستان به دلیل سرما و بارندگی، معمولا اقامت­های چند روزه مهیا نیست. اما می­توان با رعایت مسائل ایمنی آتشی روشن کرد و چای هیزمی دلپذیری را با آب چشمه تجربه کرد.

امکانات

به دلیل نزدیکی به شهر، تهیه اقلام خوراکی و ضروری کار دشواری نیست. ضمن آنکه در کنار این چشمه، سکوی اقامت، سرویس بهداشتی، نمازخانه، پارک کودک، آلاچیق و سوپرمارکت نیز موجود است.

پارک چشمه قرمرض

نکته جالب☺

نزدیک­ترین روستا به چشمه، روستای زرندین شهرستان نکا می­باشد که امید ابراهیمی، بازیکن اسبق استقلال و تیم ملی کشورمان اهل آنجاست. در هنگام گذشتن از آن روستا تصاویر و بنرهای بزرگ امید ابراهیمی را حتما خواهید دید.

تصویر امید ابراهیمی در زرندین نکا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.