فیلم سینمایی کاتیوشا

0 327

فیلم سینمایی کاتیوشا
4.3 (85%) 4 votes

 

 

کاتیوشا چیست؟

کاتیوشا در اصل نوعی سلاح و راکت‌انداز چندتایی است که نخستین بار در شوروی ساخته شد و به‌طور گسترده در جنگ جهانی دوم استفاده شد. این سلاح در جنگ تحمیلی نیز توسط ایران و عراق بسیار مورد استفاده قرار گرفت.

 

سلاح کاتیوشا

 

 

فیلم کاتیوشا

کاتیوشا فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی، نویسندگی مشترک علی عطشانی و مهدی علیمیرزایی و بر اساس طرحی از مهراب قاسم خانی محصول سال ۱۳۹۶ ایران می‌باشد. ژانر اصلی این فیلم طنز بوده و تلفیقی از خاطرات دفاع مقدس و دوران امروزی به شمار می رود.

 

کاتیوشا

 

بازیگران اصلی این فیلم هادی حجازی فر، احمد مهران فر، لیلا اوتادی، بیژن بنفشه‌خواه، ارژنگ امیرفضلی، میترا حجار و نیما شاهرخ شاهی هستند.

 

داستان فیلم

همان طور که بیان شد این فیلم طنز به نوعی خاطرات جنگ و دفاع مقدس را به دغدغه های امروزی و بخصوص بچه پولدارهای بالاشهری گره زده است. بازیگر نقش اول فیلم، هادی حجازی فر است که به عنوان اولین تجربه فیلم طنز خود، نقش خلیل کاتیوشا را بازی کرده است. بازیگر مکمل او احمد مهران فر است که نقش ارشیا یک بچه پولدار متمول بالاشهری را بازی می کند. داستان این فیلم از این قرار است که به دلیل معتاد بودن ارشیا و مسافرت دو هفته ای پدرش، خلیل کاتیوشا مسئول مراقبت و نگهداری از او می شود.

 

کاتیوشا

 

خلیل که اعتقادات بسیار قوی ای دارد با ورود به منزل ارشیا با چالش های بسیاری مواجه می شود. از طرفی ارشیا و دوستش تمام تلاش خود را برای مصرف مواد مخدر به راه های گوناگون می کنند. چالش هایی که دو طرف در طول فیلم مواجه می شوند و با عقایدشان بسیار ناسازگار است، فیلم را جذاب کرده و توصیه می کنیم حتما در کنار خانواده آن را تماشا کنید.

 

فیلم سینمایی کاتیوشا
4.3 (85%) 4 votes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.