کتاب “دختر شینا”

معرفی کتاب بسیار پر فروش "دختر شینا"

0 425

کتاب “دختر شینا”
4.8 (95%) 8 votes

 

 

کتاب دختر شینا

کتاب دختر شینا، خاطرات گرانبهای خانم  قدم‌خیر محمدی کنعان، همسر قهرمان سردار شهید حاج ستار ابراهیمی از شهدای برجسته همدان است که در عملیات والفجر ۸ به شهادت رسید. نویسنده این کتاب، خانم بهناز ضرابی‎زاده است. خانم محمدی همان راوی کتاب، در سن ۱۴ سالگی با ستار (صمد) ابراهیمی ‌ازدواج کرده و صاحب پنج فرزند می‌شود. در 24 سالگی همسرش در جنگ تحمیلی شهید می شود و از آن زمان و با وجود ۵ فرزند، ازدواج نکرده و به تنهایی فرزندانش را بزرگ می کند.

 

قدم‌خیر محمدی کنعان
نویسنده درباره شخصیت راوی کتاب می‌نویسد:« این موضوع برای من بسیار تامل برانگیز بود، زنی که در روستا زندگی می‌کرد به فضای شهر آمده و به تنهایی در اوج جوانی، تمام هم و غمش بزرگ کردن فرزندانش شده بود. بنابراین تصمیم گرفتم درباره فراز و نشیب‌های زندگی این زن با او مصاحبه کنم».

رهبر معظم انقلاب نیز در مورد این کتاب فرمودند ” چنین روایتی، روایتِ در مسیر و در مصیرِ انسانی است که مدام در پی شدن است و قدم در جاده رشد گذاشته است و تکامل.”

 

تقریض رهبری بر کتاب دختر شینا

 

این کتاب که در حال حاضر به چاپ نود و یکم رسیده به عنوان کتاب سال شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس برگزیده شد. همچنین تا کنون به زبان‌های ترکی استانبولی، انگلیسی و عربی نیز ترجمه شده‌است.

 

بخشی از کتاب

 «… داشتم از پله‌های بلند و بسیاری که از ایوان آغاز می‌شد و به حیاط ختم می‌شد، پایین می‌آمدم که یک‌دفعه پسر جوانی روبه‌رویم ظاهر شد. جا خوردم. زبانم بند آمد. برای چند لحظه کوتاه نگاهمان به هم گره خورد. پسر سرش را پایین انداخت و سلام داد. صدای قلبم را می‌شنیدم که داشت از سینه‌ام خارج می‌زد. آن‌قدر هول شده بودم که نتوانستم جواب سلامش را بدهم. بدون سلام و خداحافظی دویدم توی حیاط و از آن‌جا هم یک‌نفس تا حیاط خانه خودمان دویدم. زن‌ برادرم، خدیجه،‌داشت از چاه آب می‌کشید. من را که دید، دلو آب از دستش رها شد و به ته چاه افتاد. ترسیده بودم، گفت: «قدم! چی شده. چرا رنگت پریده؟!» کمی ایستادم تا نفسم آرام شد. با او بسیار راحت و خودمانی بودم. او از همه‌ زن ‌برادرهایم به من نزدیک‌تر بود، ماجرا را برایش تعریف کردم. خندید و گفت: «فکر کردم عقرب تو را زده. پسر ندیده!».

 

مشخصات کتاب

  • عنوان: دختر شینا
  • دسته بندی: خاطرات دفاع مقدس
  • موضوع: خاطرات همسر قهرمان یک شهید دوران جنگ
  • نویسنده: بهناز ضرابی زاده
  • انتشارات: سوره مهر
  • تعداد صفحات : 263
  • محدوده قیمت: 17 هزار تومان

برای خرید نسخه صوتی، الکترونیکی و یا چاپی این کتاب می توانید اینجا را کلیک کنید.

 

  • لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب، با شرکت در نظرسنجی مشخص کنید.
  • همچنین اگر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی داشتید، لطفا آن را در قسمت نظرات بیان کنید.

 

کتاب “دختر شینا”
4.8 (95%) 8 votes

منبع lookobook

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.