کیمیاگر

0 323

کیمیاگر
4.8 (96.67%) 6 votes

 

 

رمان «کیمیاگر» اثر پائولو کوئلیو، نویسنده مشهوربرزیلی، از رمان‌های بسیار پرفروش دههٔ پایانی قرن بیستم جهان است. این کتاب در بیش از ۱۵۰ کشور دنیا انتشار و به بیش از ۵۲ زبان ترجمه شده‌است.

کتاب کیمیاگر جزو کتاب هایی است در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. داستان این کتاب در مورد چوپانی به نام سانتیاگو است. سانتیاگو جوانی است که می خواهد به دنبال رویاهای خودش برود و یک بار در حالی که در یک چراگاه است در شب هنگام خوابی می‌بیند که ذهنش را به شدت مشغول می کند.

برای تعبیر خواب خود به فردی کولی مراجعه می کند و او به سانتیاگو می گوید که تعبیر خواب او مربوط به اهرام مصر است و هدف او در اهرام مصر قرار دارد و باید زادگاهش آندلس را به مقصد مصر ترک کند تا گنج خودش را پیدا کند.

او سرانجام به شمال آفریقا می‌رود تا گنجی مدفون را در حوالی اهرام مصر پیدا کند. در این راه، با مردی که خودش را پادشاه می‌داند و یک «کیمیاگر» آشنا می‌شود و عاشق فاطمه، دختر صحرا می‌شود. همهٔ این افراد، سانتیاگو را در مسیر جستجویش هدایت می‌کنند. هیچ‌کس نمی‌داند این گنج چیست و آیا سانتیاگو می‌تواند بر موانع راهش در صحرا غلبه کند؟

در بخش‌هایی از کتاب «کیمیاگر» می‌خوانیم: «خورشید یک‌دفعه در افق سرخ‌رنگ پدیدار شد. پسرک به گفتگوی پدرش می‌اندیشید و احساس خوش‌حالی می‌کرد. تا حالا قلعه‌های زیادی را دیده و زنان زیادی را ملاقات کرده بود (اما هیچ‌کدام مثل دختری که دو تا سه روز دیگر می‌دید نبودند) .

دارایی او کتش، کتابی که می‌توانست با کتاب دیگر معامله کند و همچنین گله‌ای گوسفند بود؛ اما چیزی که اهمیت داشت این بود که هر روز می‌توانست به رویایش که همانا سفر کردن بود جامه عمل بپوشاند. اگر روزی از دشت‌های آندلس خسته می‌شد، می‌توانست گوسفندهایش را بفروشد و به دریا بزند، با سفری از میان دریاها می‌توانست شهرها را ببیند و فرصت‌های تازه‌ای برای شادی به چنگ آورد و همان‌طور که طلوع آفتاب را می‌نگریست با خود اندیشید: هرگز نمی‌توانستم خدا را در مدرسه علوم دینی پیدا کنم».

پائولو کوئیلو از سال ۲۰۰۷ به‌عنوان سفیر صلح سازمان ملل در موضوع فقر و گفتگوی بین فرهنگی فعالیت می‌کند. 


مشخصات کتاب

  • دسته بندی: رمان
  • عنوان: کیمیاگر
  • نویسنده: پائولو کوئیلو
  • ترجمه: حسین نعیمی( ترجمه آرش حجازی نیز در دسترس است)
  • انتشارات: ثابت یا کاروان
  • تعداد صفحات : ۱۸۰
  • محدوده قیمت: ۲۴۰۰۰ تومان

  • لطفا اگر رمان “کیمیاگر” را مطالعه کرده‌اید دیدگاه‌ها و نظرات خودتان را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید. پیشاپیش از نظرات شما سپاسگزاریم.

 

کیمیاگر
4.8 (96.67%) 6 votes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.