5 عامل کاهش عمر باتری موبایل

چه کارهایی عمر مفید باتری موبایل را کاهش می دهد؟

0 257

5 عامل کاهش عمر باتری موبایل
4.8 (96.47%) 17 votes

 

 

حتما برایتان سوال پیش آمده که چه کارهایی باتری موبایل را خراب می کند؟ اگر تا کنون چند مرتبه نیز باتری مجدد برای گوشی خود خریده باشید و دیگر به هیچ وجه تمایل نداشته باشید، در این گرانی ها دوباره باتری نو بخرید، با ما در این مطلب همراه باشید. در این مطلب می خواهیم 5 نکته کوتاه در خصوص محافظت از باتری ها ارائه کنیم. باتری موبایل یا تبلت هر اصولا هر باتری لیتیومی دیگری شامل این بررسی می گردد.

 

  • 100 درصد شارژ کردن گوشی

خیلی از افراد دوست دارند هنگامی که گوشی خود را شارژ می کنند، حداکثر میزان ممکن یا همان 100 درصد شارژ شود. در حالی که درصد ایده آل برای شارژ باتری گوشی 95 درصد است. بنابراین اگر گوشی شما 95 درصد شارژ شد، آن را از برق بکشید.

 

شارژ کامل گوشی

 

  • محیط سرد و گرم

یکی از مهم ترین عواملی که موجب می شود طول عمر باتری به سرعت پایین بیاید، قرار دادن گوشی در محیط های خیلی سرد و یا خیلی گرم است.مثلا نانوا که کنار کوره نانوایی کار می کند و گوشی اش را در جیب خود می گذارد. و یا افرادی که در جاده و سرمای شدید هستند (مثل کارمندان راهداری) و برای تجدید قوا داخل مقر و کناری بخاری یا آتش می روند.

 

محیط سرد و گرم

 

 

  • شارژ شبانه

از عادات غلط برخی افراد، شارژ کردن باتری از شب تا صبح است. این عمل موجب Over Charged باتری شده و عملکرد نامطلوبی به همراه خواهد داشت.

 

شارژ شبانه گوشی

 

 

  • شارژ صفر چند ساعته

باتری های لیتیومی که امروزه در اکثر دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند، علاوه بر شارژ 100 درصدی، به 0 درصد نیز حساس هستند. یعنی خالی بودن باتری بیش از چند ساعت نیز عمر مفید باتری ها را کاهش می دهد.

 

شارژ خالی گوشی

 

 

  • افتادن گوشی روی سطوح سخت

همانند هر قطعه الکترونیکی دیگر، افتادن باتری بر روی سطوح سخت آن ها را خراب می کند. افتادن گوشی از دست بر روی سطح زمین، اثر مخرب بسیاری برای باتری خواهد داشت و ممکن است شارژ دهی آن ها را دچار ضعف کند.

 

افتادن گوشی از دست

  • لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب، با شرکت در نظرسنجی مشخص کنید.
  • اگر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی داشتید لطفا آن را در قسمت نظرات بیان کنید.

 

5 عامل کاهش عمر باتری موبایل
4.8 (96.47%) 17 votes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.